Бившият нападател на Левски Гара Дембеле направи неофициален дебют за новия си клуб Фрайбург, като увенча добрата си игра с гол. В третата си контролна среща от началото на лятната подготовка момчетата на треньора Маркус Зорг разбиха с 4:1 Балинген, който се състезава в южната Оберлига.

Дембеле се появи през второто полувреме на мястото на Папис Сисе и малко след това засече от близко разстояние топката в мрежата за 2:0.

Това е и първата среща от трите контроли, в която Фрайбург допуска попадение в собствената си врата.

През първото полувреме Сисе откри резултата, а аматьорите намалиха след гола на бившия играч на Левски. До края обаче Юоханес Флум и Юлиян Шустер покачиха аванса на червено-черните до 4:1.

Новият номер 39 в състава на Фрайбург направи няколко много добри отигравания, с което си заслужи аплодисментите на 2000 души, които бяха дошли да наблюдават контролата на Фрайбург в Оберндорф.